Alan Adı Tescili Domain Registration

Alan Adı Tescil Kampanyası

Alan Adı Tescili (Domain Registration)

Web sitenizin olmasını istiyorsanız öncelikle alan adınızı tescil ettirmeniz gerekir. Web sitenizi adının daha önce başka firma veya kişi tarafından tescil edilmemiş olması gerekir.

Web sitenizin adını doğru bir firma ile kayıt altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Dünyada alan adı tescil işlemleri yapan yüzlerce firma vardır. Bunlar alan adınız sizin için tescil edebilirler. Alan adı bilgileriniz TLD (Top Level Domain) tescil kayıtlarını tutan firmalara iletilerek, sizin adınıza tescil edilmiş olur. ProData Bilgisayar Yazılım Donanım ve Elektronik Ltd.Şti. sizin için alan adınızı tescil edebilir.

Firmamız
.com, .net, .org, .tv gibi uzantılı TLD (Top Level Domain) Uluslararası adlarının ve
.com.tr, .org.tr, web.tr, gen.tr gibi
Türkiye'ye özel alan adları tescili işlemlerini yapmaktadır.

Tescil süresi aksi belirtilmemiş ise 1 yıllıktır. Her yıl yenilenmesi gerekir. İsteğe bağlı olarak daha uzun süreli alan adı tescil işlemleri yapılmaktadır.

Tescil işlemi sonucunda bu alan adı kime aittir sorgusunda sizin adınız çıkması gerekir. Eğer alan adı tescil işlemi sonucunda tescil ettiren (Registrant) eğer siz değilseniz, alan adınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Firmamız alan adı tescil işlemlerinde alan adı sahibine ait bilgi formunu doldurarak işlemler yapmaktadır. Bu form sayesinde firmamız alan adı tescil işlemini kayıt altında tutmaktadır. Ayrıca TİB - Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu'na iletmektedir.

Alan Adı Tescil ve Barındırma formuna kütüphane bölümümüzdeki dokümanlar kısmından erişebilirsiniz.

Uluslararası alan adları (.com,.net,.org) alan adı müsait ise ilk başvuruyu yapan kişi alan adı tescilini kazanmış olmaktadır.

Türkiye alan adları (.com.tr, .net.tr, .org.tr) için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Alan adı ile başvuru yapan kişi veya firma ilişkisine bakılmaktadır. Tescil edilecek alan adı firmanın veya kişinin isminde geçmesi gerekir veya marka tescili olmalıdır.

.com.tr Alan Adı tahsisinde gerekli belgeler

Alan adı tescil ederken dikkat edilecek en önemli kurallar vardır.

Alan Adı Tescili Domain Registration

90.00 TL Yıllık

  • Uluslararası Alan Adları Tescili
  • Türkiye Alan Adları Tescili
  • Alan Adı Yönlendirme
  • Alan Adı Park İşlemleri
  • Adınıza Tescil Garantisi