E-TİCARET E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur? - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur? İnternette Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur? - E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur?  - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

E-ticaret web sitesi kurma basit aşamalardan oluşur.

E-Ticaret Alan Adı Tescili

Markanızın adı, firmanızın adı internette olabilmesi için internet alan adı tescili yapmanız gerekir. Bu alan adı markanızın veya firmanizin internet adresi olacaktır. İnternet alan adınız artık sizin internet üzerinde sizi temsil eden markanız olacaktır. İnternet alan adınız markanızı ve sizi temsil ettiğinden dolayı çok değerlidir. Alan adı seçimi yaparken sizi ve markanızı en iyi temsil edecek bir isim bulmanız gerekir. Alan adı tescilleri belirtilmediği sürece yıllık olarak yenilenir.

E-Ticaret Alan Adı Barındırma (Hosting)

Kendinize ait web sunucusu yoksa e-ticaret alan adı barındırma hizmeti almanız gereklidir. Web hosting (alan adı barındırma), kendi web sunucusunda sizin alan adınız için bir yer ayırarak bu alanı size kiralayan firmadır.

Alan adı barındırma (Web Hosting) hizmeti ile tescil ettirdiğiniz alan adınızın, internette 7x24 saat yayınlanması sağlanmış olacaksınız. Alan adı barındırma (Web Hosting) sunucusunu işletim sistemi sizin e-ticaret web siteniz ile uyumlu olmalıdır. Düşündüğünüz e-ticaret web sitesi yapısına göre linux veya windows işletim sistemli alan adı barındırma (web hosting) seçmelisiniz.

Bu hizmetle birlikte size e-mail (e-posta) hizmeti de verilecektir. İnternette iletişim araçlarından en etkilisi e-posta (e-mail) dir. İnternet üzerinde ticaret yapacaksanız doğru, anlaşılabilir e-posta adreslerinizin olması önemlidir.

E-Ticaret alan adı barındırma hizmetinde ne kadar alana ihtiyacınız olacak?

E-Ticaret siteniz satışa sunacağınız ürün miktarına, resim adetlerine, dokümanlara, video vb. kullanılacak dosya miktarlarına bağlıdır. Bir web sayfasını 2-3 resim ve yazıdan oluştuğunda 150 K civarlarında yer olacaktır. Bir e-ticaret sitesi için 20-30 Mb. alan yeterli olacaktır. Video, dökümanları da düşündüğümüzde bu alan yetersiz gelecektir. Böyle bir durumda 200 Mb ile 10 Gb. gibi alanlar ihtiyacınız olacaktır.

e-ticaret site adı TESCİL , alan adı BARINDIRMA ile mail hizmetleri, ziyaretçiler için WEB SİTESİ GÜVENLİĞİ önemlidir, SSL olmalıdır , güncelleme ve sorunlarda DESTEK hizmeti olmalıdır,
E-Ticaret erişim hızınız (Bant Genişliği - BantWidth) ne kadar olacak?

Bant genişliği bir zaman birimindeki transfer edilen veri miktarıdır. İlk etapta size 10 Gb. gibi bir veri transfer miktarı yeterli olacaktır. Siteniz başarılı olursa çok fazla veri transferi olacaktır. Bu durumda daha fazla bant genişliği kiralamak zorunda kalabilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi Güvenliği

E-Ticaret web siteniz hackların saldırılarına mağruz kalabilir. Sitenizde kredi kartı kullanımı olacağından güvenlik çok önemlidir. E-ticaret web sitenizde SSL bulunmalı ve 3D Secure sistemlerle tahsilat işlemi yapmalısınız.

E-Ticaret Web Sitesi Destek

E-Ticaret web siteniz güncelleme ve sorunlarda size destek verebilecek bir uzman ile çalışmalısınız. E-Ticaret sitenizde çıkabilecek sorunlar da acil olarak size destek verebilmelidir.

Firmamız E-Ticaret Web Tasarım, E-Ticaret Web Site Destek, E-Ticaret Google Reklamları konularında size yardımcı olabilir.

Microsoft Server - Uzaktan Destek - Bilişim Danışmanlık
Visual Studio - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft SQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft Ofis - Programlama - Yazılım - Uygulama
Antivirüs Satıcı - Antivirüs - Ağ Güvenliği
StorageCraft Yedekleme  - Bilgi Güvenliği ve Ağ Güvenliği
Eclipse PDT - Programlama - Yazılım - Uygulama
PHP  - Programlama - Yazılım - Uygulama
MySQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Bootstrap - Programlama - Yazılım - Uygulama
jquery - Programlama - Yazılım - Uygulama

ProData ®  tescilli markadır.
Telif Hakkı © 2021 ProData Bilgisayar Yazılım Donanım ve Elektronik Ltd.Şti. . Tüm Hakları Saklıdır.
Beşevler Mh. Ahıska Cd. No:59 Barutçuoğlu İşh. K:2 D:4 Bursa Nilüfer 16110 Türkiye Tel:02244435545