E-TİCARET Nasıl Bir Sanal Mağaza Açmalıyım? - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

Nasıl Bir Sanal Mağaza Açmalıyım? E-Ticaret Web Sitem Nasıl Olmalı?

Nasıl Bir Sanal Mağaza Açmalıyım? - Nasıl Bir Sanal Mağaza Açmalıyım? - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

E-Ticaret siteniz üzerinden satış yapabilmeniz için e-ticaret web sitesine (sanal mağaza) ihtiyacınız olacaktır. E-Ticaret web site çözümleri sizin e-ticaret sitenizdeki ürün çeşitine göre değişkenlik gösterir. E-Ticaret sitenizin size uygun web sitesini seçerken öncelikle ürün çeşitinizi dikkate almalısınız.

Kendinize ait bir e-ticaret web sitesini kurmak için gerekenler;

 1. E-Ticaret web sitesi için alan adı ve tescilini yaptırmak

  Öncelikle kuracağınız web sitesinin adını belirlemeniz gerekiyor. Bulduğunuz site isimleri (alan adı) başkası tarafından kullanılmaması gerekir. Uygun alan adını tescil yaptırmak için birden fazla isme ihtiyacınız olabilir.

 2. E-Ticaret web sitesi alan adı barındırma ve mail hizmeti

  Tescil ettirdiğininiz alan adının internette yayınlanması için alan adı barındırma (hosting) hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Alan adı barındırma maliyeti ürün çeşidinize, mail kapasitenize vb. kullanılım miktarınıza bağlıdır.

 3. E-Ticaret web sitesi güvenlik uygulaması SSL hizmeti

  E-Ticaret web sitenizin güvenli alışveriş sitesi olduğunu göstermeniz için SSL hizmetinin yüklü olması gerekiyor.

 4. E-Ticaret web sitesi web tasarım görünümü

  E-Ticaret web siteniniz renkleri, resimleri, görünüm şekli vb. gibi konularda bir fikriniz olmalıdır. Bu düşüncenize sanal mağazanızda uygulanacaktır.

 5. E-Ticaret web sitesi ürün detayları

  Ürünlerinizi belirleyen detaylar olmalıdır. Örneğin rengi, ölçüleri, kullanım alanı vb. ürün özellikleri detaylandırılmalıdır. Ürünün fotoğrafları ve fotoğraf kalitesi önemlidir.

 6. E-Ticaret web sitesi tahsilat uygulaması ve sanal pos hizmetleri

  Web sitenizden sattığınız ürünleri ücretini tahsil etmeniz için hangi firma veya banka ile çalışacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

 7. E-Ticaret web sitesi sözleşmeleri

  Web sitenizde yasal zorunluluk olan sözleşmeleri okumanız ve içeriği hakkında bilgilenmelisiniz. Web sitesi sözleşmelerini yasalara uygun olarak kendi ürünlerinize göre düzenlemelisiniz.

 8. E-Ticaret web sitesi kargo ve gönderim şeklileri

  Sanal mağazanızdan sattığınız ürünleri hangi kargo firması ile ne kadar ücret ile göndereceğinizi belirlemelisiniz. Kargo problemleri yaşamamak için size ve müşterinize uygun bir kargo firması ile çalışmalısınız.

 9. E-Ticaret web sitesi stok ve yeni ürün güncellemeleri

  Sanal mağazanızda zaman içinde satmadığınız ürünler olacaktır. Sanal mağazanıza yeni ürünler koymanız gerekecektir. Sanal mağazanızın da ürünlerinizi güncellemeniz ve özel günlere göretasarımında küçük değişiklikler yapılmalıdır.

Bu konularda hazırlıklarınızı yaptığınızda size özel bir e-ticaret web sitesi yayınlanabilir. Bu detaylara göre ayırmanız gereken bütçe değişecektir.

Ürünlerinizi internet üzerinden satış yapabilmeniz için birçok e-ticaret yazılımı mevcuttur. Her çözümün kendine göre farklı olumlu ve olumsuz yanları mevcuttur. Bu seçimi yaparken bütçenize, ürün çeşidine, firmanın güvenilir geçmişine bakılması çok önemlidir.

genel HAZIR PORTAL sanal mağaza kurmak, ÖZEL PORTAL sanal mağaza kurmak, çok kullanılan e-ticaret PAZAR SİTELERİDE mağaza kurmak, size özel web sitesi SANAL MAĞAZA YAZILIMI ile çalışmak, e-ticaret web sitenizden DIREK LINK ile satış yapmak,

E-ticaret sitenizin bir mağaza olması durumunda;

 1. Müşteriler e-ticaret sitenizde ürünlerinizi stoklarını izleyebilir.
 2. Müşteriler e-ticaret sitenizde ürünlerinizden seçtiklerini bir sepette atabilir.
 3. Müşteriler e-ticaret sitenizde ürünlerinizi özelliklerine göre daha rahat bulabilir.
 4. Müşteriler e-ticaret sitenizde ürünlerinizi filtreler ile arayabilir.
 5. Müşteriler e-ticaret sitenizde ürünlerinizi karşılaştırabilir.
 6. E-ticaret sitenizdeki ürünleri muhasebe ve stok sistemleri ile entegre edebilirsiniz.
 7. E-ticaret sitenizdeki ürünlere ve müşterilere ait eğilimlere ilişkin raporlar alabilirsiniz.
 8. E-ticaret sitenizdeki ürünleri farklı ürün grupları ve kampanyalar yaratabilirsiniz

Genel Hazır Portal Mağaza Çözümü Almak

E-Ticarette satış yapacağınız ürünlerinize ait detaylarda bazen olumlu kolaylıklar sağlarken, bazı ürünleri istediğiniz gibi çözümler bulamayabilirsiniz. Bunların alt yapı fiyatları ücretsiz olurken, ihtiyacınıza göre bazı e-ticaret uygulamaları ücretli olarak satılmaktadır. Bu genel altyapıyı herkes bildiği için saldırılara karşı daha açıktır. Genel hazır portal mağaza çözümlerinin güncellemesi çok önemlidir, güncelleme konusunda destek almanız gerekecektir.

Özel Portal Mağaza Çözümü Almak

Bu çözümde e-ticarette satış yapacağınız ürünlerinize ait detaylarda bazen olumlu kolaylıklar sağlarken, bazı ürünleri istediğiniz gibi çözümler bulamayabilirsiniz. Belirli bir alt yapı ücretleri bulunmaktadır, bu ücretler ile güncellemeleri yapmaktadırlar. İhtiyacınıza göre bazı e-ticaret uygulamaları istediğinizde ücretli olarak geliştirme yapmaktadırlar. Burada firmanın güvenilirliği, geçmişi çok önemlidir.

Alışveriş Platformlarından Mağaza Çözümü Almak

Bu çözümde yapmak istedikleriniz karşısında esnek çözümler bulamayabilirsiniz. Alışveriş platformunun çözümlerine bağlı kalarak satışlar yapabilirsiniz. İstediğiniz gibi çözümler olmayacak, alışveriş platformuna bağlı kalacaksınız.

Size Özel Mağaza Yazılımı Almak

Bu çözümde yüksek bütçe, zaman ve daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. 5-10 yıl sonrasını planlayanlar için ve sitelerini kendine özgü bir yerde olmasını isteyenler için oluşan çözümdür.

Size Ait Siteden Direk Link ile Ürün Satmak

Bu çözümde stok vb. işlemler yoktur. Basit anlamda 3-5 ürün çeşidi için kolay satış çözümüdür.

Firmamız E-Ticaret Web Tasarım, E-Ticaret Web Site Destek, E-Ticaret Google Reklamları konularında size yardımcı olabilir.

Microsoft Server - Uzaktan Destek - Bilişim Danışmanlık
Visual Studio - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft SQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft Ofis - Programlama - Yazılım - Uygulama
Antivirüs Satıcı - Antivirüs - Ağ Güvenliği
StorageCraft Yedekleme - Bilgi Güvenliği ve Ağ Güvenliği
Eclipse PDT - Programlama - Yazılım - Uygulama
PHP - Programlama - Yazılım - Uygulama
MySQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Bootstrap - Programlama - Yazılım - Uygulama
jquery - Programlama - Yazılım - Uygulama

ProData ®  tescilli markadır.
Telif Hakkı © 2021 ProData Bilgisayar Yazılım Donanım ve Elektronik Ltd.Şti. . Tüm Hakları Saklıdır.
Beşevler Mh. Ahıska Cd. No:59 Barutçuoğlu İşh. K:2 D:4 Bursa Nilüfer 16110 Türkiye Tel:02244435545