E-TİCARET Sanal Mağaza Maliyeti Ne Kadar? - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

E-Ticaret Web Sitesi Maliyeti Nedir? E-Ticaret Web Sitesi Maliyeti Kaç Para?

Sanal Mağaza Maliyeti Ne Kadar? - E-Ticaret Web Sitesi Maliyeti Nedir?  - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

E-Ticaret web sitesi kurumaya karar verdiğinizde bunu gerçekleştirmeniz için az da olsa bir sermayeniz olmalıdır. Daha sonra işinizin artması ile büyüte bilirsiniz.

Şirket Kuruluş Maliyeti

İnternet üzerinden satış yapabilmeniz için öncelikle bir şirket kurmalısınız. Çünkü sattığınız ürünü sevk edebilmeniz için kargo firmasına vereceğiniz irsaliyesi olmalıdır. Ayrıca sattığınız ürünle ilgili olarakta fatura kesmelisiniz. Kuracağınız şirket, şahıs şirketi veya tüzel şirket (Ltd.Şti veya A.Ş.) olabilir. Şahıs şirketi kurmak çok daha uygun ücrettedir. Kuracağınız şirket ve satacağınız ürünlerle ilgili kanunları, tebliğleri, yasal zorunlulukları ve muafiyetleri bilmeniz gerekir. Şirket kuruluş maliyetlerini serbest muhasebeci mali müşavirden öğrenebilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi Maliyeti

Web siteniz için alan adı tescil, web sitesi yayınlama (barındırma), mail hizmeti, SSL (web site güvenlik) maliyeti vardır. Bu maliyetler yer yıl yenilenir. Ürün çeşitine bağlı olarak kullanılan web alanı, ziyaretçi sayısı bağlı olarak kullanılan bant genişliğini maliyeti arttırıcı etkenlerdir. SSL de ise risk karşılama değeri ve sabit IP hizmeti maliyet etkiler. Alan adı tescil, barındırma, mail hizmeti, SSL maliyetlerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

satış için ŞİRKET kurmak, e-ticaret WEB SİTESİ tescil ve tasarım, çok kullanılan e-ticaret PAZAR SİTELERİDE mağaza kurmak, sanal pos ve taksit KOMİSYONLARI , gönderim ve iade KARGO ücretleri,

E-Ticaret Web Tasarım Maliyeti

E-Ticaret web site tasarımlarında özelliklere göre maliyeti etkileyecektir. Yayınlayacağınız ürün adedi, ürün detayları vb. web sitesindeki sayfa sayısı maliyeti oluşturur. Ayrıca ürünlerin güncellenmesi, tasarım hataların düzeltilmesi, web sitesi güvenlik açıklarının tespiti ve sunucu desteği maliyetleri vardır.

E-Ticaret Tahsilat ve Sanal Pos Maliyeti

Tahsilat işlemlerinde kullanılan sanal pos uygulama alt yapısını sağlayan firma tahsilat üzerinden % (yüzde) ile komisyon almaktadır. Buradaki komisyon oranları tahsilat işlem hacimlerine göre değişmektedir. Ayrıca sanal pos yıllık ücretleri vb. ücretlerde bulunmaktadır. Bazı firmalar sanal pos ücreti almamaktadır. Tahsilat tutarlarını 1 ay sonra hesabınıza göndermektedir.

E-Ticaret Pazarları Maliyetleri

Alışveriş platformlarında mağaza açarsanız, platform firmasına, ürününüze, işlem miktarınıza bağlı olarak komisyon ödersiniz. Ayrıca o platformun kullandığı kargo firması ile gönderim yapmanız istenebiliyor.

E-Ticaret Kargo Maliyetleri

Ürününüzün büyüklüğü, ağırlığı gönderilecek mesafeye göre kargo ücretleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıca iade ürünlerle ilgili olarakta kargo maliyetleriniz olacaktır. Kargo ücretleri işlem miktarınıza göre değişkenlik göstermektedir.

E-Ticaret Stok Maliyetleri

E-Ticaret sitenizde çok satılan ürünler için daha fazla stok bulundurmanız gereklidir. Ürün çeşitliği açısında da satmaya ürünler içinde ayrıca stok bulundurmanız gerekebilir.

E-Ticaret Müşteri Desteği Maliyeti

İnternet üzerinden satış yapacağınız ürünlerle ilgili olarak satış öncesi ve satış sonrası müşteri desteği vermeniz gerekecektir. Bu destek için personel, telefon vb. hizmetler maliyetinizi etkilecektir.

E-Ticaret İade Maliyeti

İnternet üzerinden sattığınız ürünleri 14 gün içinde müşteriniz iade edebilir. İade edilen ürünlerle ilgili bir maliyetiniz de olacaktır.

E-Ticaret web sitesi maliyetleri yıllık 100 Usd maliyetten başlamaktadır.

Firmamız E-Ticaret Web Tasarım, E-Ticaret Web Site Destek, E-Ticaret Google Reklamları konularında size yardımcı olabilir.

Microsoft Server - Uzaktan Destek - Bilişim Danışmanlık
Visual Studio - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft SQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Microsoft Ofis - Programlama - Yazılım - Uygulama
Antivirüs Satıcı - Antivirüs - Ağ Güvenliği
StorageCraft Yedekleme  - Bilgi Güvenliği ve Ağ Güvenliği
Eclipse PDT - Programlama - Yazılım - Uygulama
PHP  - Programlama - Yazılım - Uygulama
MySQL - Programlama - Yazılım - Uygulama
Bootstrap - Programlama - Yazılım - Uygulama
jquery - Programlama - Yazılım - Uygulama

ProData ®  tescilli markadır.
Telif Hakkı © 2021 ProData Bilgisayar Yazılım Donanım ve Elektronik Ltd.Şti. . Tüm Hakları Saklıdır.
Beşevler Mh. Ahıska Cd. No:59 Barutçuoğlu İşh. K:2 D:4 Bursa Nilüfer 16110 Türkiye Tel:02244435545